Šolski center Šentjur

Cesta na kmetijsko šolo 9, 3230 Šentjur 03/746 29 00

Predaja ključa generacije 2021-2022

Danes so zaključni letniki zaključili šolanje s tradicionalno prireditvijo »predaja ključa...

Glasovanje za naj dijaka ŠC Šentjur

Vljudno vabljeni k glasovanju za naj dijakinjo/dijaka šolskega centra Šentjur.  Glas...

SREBRNI PRIZNANJI NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU V ZNANJU MATEMATIKE

V soboto, 23. 4. 2022, je na Gimnaziji Celje – Center

 • RAZPORED ZAKLJUČNIH IZPITOV SPOMLADANSKI ROK

  Petek, 27 Maj 2022 08:06
 • POPRAVNI in DOPOLNILNI IZPITI – 1. rok za zaključne letnike

  Sreda, 25 Maj 2022 09:17
 • Predaja ključa generacije 2021-2022

  Ponedeljek, 23 Maj 2022 15:21
 • POPRAVNI in DOPOLNILNI IZPITI – 1. dodatni rok za zaključne letnike

  Ponedeljek, 23 Maj 2022 14:11
 • Glasovanje za naj dijaka ŠC Šentjur

  Sreda, 18 Maj 2022 07:59
 • SREBRNI PRIZNANJI NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU V ZNANJU MATEMATIKE

  Nedelja, 01 Maj 2022 08:33

Oglasi

Bitka talentov na ŠC Šentjur

Kaj? Prireditev namenjena slovenskemu kulturnemu prazniku

Kdaj? Sreda, 6.2.2013 po 4.šolski uri

Kje? Jedilnica ŠC Šentjur

Kdo in kako?

Talenti-2013 031

Prešeren je bil vesel človek, ki je rad prisluhnil glasbi, zato smo se odločili, da bomo praznovanje v njegovo čast zapolnili predvsem z glasbo, izvajalci pa so postali dijaki in dijakinje sami. Prireditev smo poimenovali Talenti se predstavljajo. Vemo, da je med nami veliko glasbenih talentov – nekatere smo že uspeli slišati, nekateri pa so  ostali skrbno skriti do te prireditve, ko so končno pokazali, kaj znajo in kaj zmorejo.

K sodelovanju se je prijavilo 16 izvajalcev, tako posameznikov kot skupin, slišali pa smo 17 pesmi.

Okvirni program prireditve

Izvajanje, glasbeno vrednost, umetniški vtis in celoten nastop je ocenjevala tričlanska komisija v sestavi: ga. Martina Zapušek, ga. Magda Guček ter ravnatelj Srednje poklicne in strokovne šole, mag. Janez Vodopivc. Prireditev je povezovala ga. Andreja Lavrič

Najboljši trije izvajalci posamezniki so:

1.mesto Petra Bračič in David Šket s skladbama Nikoli me ne boš poljubil in Ružo crvena

2.mesto  Matej, oče Stanko in Primož. Zaigrali so pesem Na veselici

3.mesto Kmetič Tanja in Klara Prušnik s pesmijo Morska pravljica

Najboljši trije izvajalci med skupinami so:

1.mesto 3.T razred Niko, Miha, Nejc in Žiga. Zapeli so pesem Studenček (akapelo).

2.mesto Trio Užmah s pesmijo Lunca

3.mesto si delijo Sestre s pesmijo Lahko ti podarim samo ljubezen in Veseli fušarji iz 1T s pesmijo Divja kri

Fotogalerija prireditve

Prijavljeni nastopajoči 

 • David Šket in Petra Bračič
 • Žana Kompolšek in Karmen Strehar, spremljava Primož Pušnik
 • Tanja Kmetič in Klara Prušnik
 • Patricija Halužan
 • Gregor Drač, Leon Reberšak in Sara Hrastnik
 • Brigita Velenšek
 • Anja Dimc, Tina Glinšek, Anja Bah, Maja Mlinarič in Primož Pušnik
 • Primož Jug in Matic Korošec
 • Matej Mikola, Primož Pušnik in Stanko Mikola
 • Klemen, Katarina in Kristina Užmah
 • Miha Bezgovšek, Niko Škafer, Nejc Grubenšek in Žiga Rajh
 • Skupina 1.KPTI razreda, ki jo sestavljajo: Tomaž, Matija, Marko, Miha, Uroš, Matic, Aljaž, Robi, Katja, Mitja, Peter, Marko in Tomaž
 • Skupina 3.M razreda, ki jo sestavljajo: Jure, Marko, Gašper, Matic, Janez, Matic, Urh, David in Tomaž
 • Sestre (Marko, Matic , Anže in Jure)
 • Veseli fušarji iz 1.T razreda: Primož, Matic, Tadej in Blaž

Razpored nastopajočih

 

 • Na začetku se je predstavil nekoliko družinsko obarvan trio; našega dijaka Mateja je namreč spremljal njegov oče Stanko, ki je skrbel za ozvočenje, pridružil pa se jima je še Primož. Zaigrali so pesem Na veselici
 • Naslednja sta se predstavila David Šket na harmoniki in Petra Bračič kot pevka s skladbama Nikoli me ne boš poljubil in Ružo crvena.
 • Sledila je  Patricija Halužan, s pesmijo Do neba
 • Za njo se je predstavila Brigita Velenšek – s pesmijo Tiho tiho čas beži
 • Nadaljevali sta dijakinji iz 1.ŽPTI razreda, to sta Karmen Strehar in Žana Kompolšek s pesmijo Ne cukaj me za kitki , spremljava Primož Pušnik
 • Spoznali smo večjo skupino – to so fantje, ki obiskujejo 3. letnik programa mehanik kmetijskih in delovnih strojev in so tudi dobri pevci. Svoj pogum so dokazali s prihodom na oder, svoje pevske sposobnosti pa s pesmijo Gozdarjeva povest. Nastopajo: Jure, Marko, Matic, Janez, Gašper, Urh in David (akapelo).
 • Od velike skupine fantov Šolskega centra Šentjur smo prišli k malo manjši, a zato nič manj pomembni: Miha Bezgovšek, Nejc Grubenšek in Niko Škafer obiskujejo 3.T razred, z njimi pa je tudi Žiga Rajh, ki trenutno še obiskuje osnovno šolo, morda pa ga bomo kmalu videli kot našega dijaka. Fantje bodo zapeli pesem Studenček (akapelo).
 • Od vokalov smo prešli zopet na inštrumente. Nastopila sta dijaka 1.T razreda – Primož Jug s harmoniko in Matic Korošec na bobnih, zaigrala sta Na golici.
 • Iz prvega letnika so se predstavili naslednji nastopajoči: Gregor Drač s harmoniko in Sara Hrastnik ter Leon Reberšak kot pevca, poslušali smo pesem Veselo v Kamnik.
 • Še smo ostali  pri prvem letniku, kjer je očitno veliko talentov; Majo Mlinarič smo že slišali, tokrat pa je nastopila skupaj s sošolkama Anjo Dimc, Tino Glinšek in Anjo Bah; zapele so pesem Kjer lastovke gnezdijo , spremljava primož Pušnik
 • Med nami je  bil tudi družinski trio – dva od njih sta že dijaka naše šole, to sta Klemen in Katarina Užmah, danes pa se jima je pridružila še sestra Kristina, ki obiskuje osnovno šolo. Zaigrali so pesem Lunca.
 • Ponovno je nastopila večja skupina sošolcev, ki pa imajo tudi eno sošolko – to so dijakinja in dijaki 1.KPTI razreda. Tudi oni pravijo, da so vsi dobri pevci oziroma da radi pojejo in zato so za nas zapeli pesem Kadar srečam te. Spremljal jih je Tomaž s harmoniko, peli pa so: Marko, Miha, Uroš, Matic, Aljaž, Robi, Katja, Mitja, Peter, Marko in Tomaž.
 • Za fantovsko skupino je prišla na oder  fantovska skupina 3.M razreda, ki smo jo že slišali, a je bila tokrat v malo drugačni zasedbi. Nastopali so: Jure, Matic, Urh, Gašper, Marko, Janez, Tomaž, David in Matic, zapeli pa so pesem, ki smo je  že slišali, a je tokrat nedvomno zvenela drugače – Ružo crvena.
 • Da smo si oddahnili od toliko fantov, pa so na oder prišla dekleti, ki sta svoj pevski talent združili v dijaškem domu, saj prihajata iz različnih razredov – to sta Tanja Kmetič in Klara Prušnik, ki sta zapeli Morsko pravljico. (podlaga)
 • Tekmovanje v talentih se je bližalo koncu, a smo  doživeli vrhunec današnjega dne – k nam so namreč prišle Sestre, in to ne le tri, pridružila se jim je še četrta članica te skupine. Lahko ti podarim samo ljubezen
 • Zaključila je skupina, ki je v svoj nastop vključila tudi stare inštrumente. Skupino sestavljajo dijaki 1.T razreda: Primož Jug s harmoniko, Matic Korošec na bobnih, Tadej Javornik z ribežnom in Blaž Črešnar, ki igra na emprbas. Poimenovali so se Veseli fušarji, slišali pa smo Divjo kri.

Naša spletna stran uporablja piškotke, zato, da lahko razločujemo med obiskovalci in štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. . Vec o piskotkih in kako jih brisati najdete na strani Vec o piskotkih.

Strinjam se z uporabo spletnih piskotkov na tej strani.

EU Cookie Directive Module Information

Do konca pouka je

Anketa

Kje ste dobili informacije o naši šoli in programih?
 

Števec obiskov

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes2527
mod_vvisit_counterVčeraj4291
mod_vvisit_counterTa teden38420
mod_vvisit_counterPrejšnji teden24062
mod_vvisit_counterTa mesec130174
mod_vvisit_counterPrejšnji mesec90119
mod_vvisit_counterVsi obiski14412074

Prevedi stran

Naša spletna stran uporablja piškotke, zato, da lahko razločujemo med obiskovalci in štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. . Vec o piskotkih in kako jih brisati najdete na strani Vec o piskotkih.

Strinjam se z uporabo spletnih piskotkov na tej strani.

EU Cookie Directive Module Information